Скільки веб-сайтів з трафіком є в інтернеті?

Спонтанно задав собі запитання, а як можна дізнатись скільки веб-сайтів, що отримують трафік взагалі є в інтернеті.

Після коротких роздумів, я зрозумів, що ця інформація є в публічному доступі. Chrome User Experience Report – це гігантська база даних, яка накопичує дані про метрики CWV прив’язуючи їх до origin – які фактично є доменами або піддоменами веб-сайтів.

Зробити запит до цієї бази даних ми можемо через BigQuery. Враховуючи, що база наповнюється з жовтня 2017 року, вона містить інформацію не тільки про кількість сайтів з трафіком зараз, але й історичні дані.

Трішки поекспериментувавши з SQL мені вдалось отримати запит, який дозволяє експортувати кількість origin з кожної таблиці від першої до останньої. Ось цей запит:

SELECT
  _TABLE_SUFFIX as yyyymm,
  FORMAT_TIMESTAMP("%B %Y", PARSE_DATE("%Y%m", _TABLE_SUFFIX)) as month_year,
  COUNT(DISTINCT origin) as distinct_origins
FROM `chrome-ux-report.all.*`
WHERE _TABLE_SUFFIX >= '201710'
GROUP BY yyyymm
ORDER BY yyyymm

В результаті отримую дані з кількістю origins = websites з трафіком близько від 500 користувачів.

Скільки веб-сайтів з трафіком є в інтернеті за даними Google Chrome?

За даними Google Chrome в січні 2018 року було зафіксовано 3 086 603 сайти, а вже станом на березень 2024 ця цифра становить 18 669 191. В 6 раз збільшився обсяг сайтів з трафіком в 2024 році в порівнянні з 2018.

Нижче можете побачити графік динаміки змін:

Тож конкуренція тільки зростає, як і кількість гравців на ринку онлайн.

Опубліковано
В категорії SEO Ideas

Автор Марко Федоренко

Марко - SEO-експерт з більш ніж 8-річним досвідом, який має досвід роботи як в digital-агентствах, так і в штаті компанії. Протягом 4 років він був невід'ємною частиною команди Promodo, керуючи розвитком таких проектів, як DOM.RIA, GoodWine, Південний, ПУМБ та Vkursi. Відомий своїми глибокими знаннями специфіки SEO, такими як краулінг, індексація та ранжування. Марко нещодавно повернувся до роботи в компанії, зосередившись на проекті для американського ринку. Крім того, він веде телеграм-канал SEO Ideas, де ділиться інформацією про SEO-інновації, кейсами та бере участь у дискусіях про органічний маркетинг.